poniedziałek, 15 lipca, 2024

ZDM chce przenieść parkowanie z chodników na ulice

Parkowanie na chodnikach to potężna niewygoda dla pieszych, ale też spore zagrożenie. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada zmiany i przeniesienie – w kilku miejscach w Warszawie – parkowania z chodników na ulicę.

W Śródmieściu w wielu miejscach udało się przenieść parkowanie z chodników na jezdnię. Fot. ZDM

Jak podaje ZDM, chodzi o lokowanie aut na jezdni na Pradze Północ, Śródmieściu, Bielanach, Mokotowie. 

Na Pradze Północ zmianami parkowania ma być objęta ulica Jagiellońska – na odcinku od ronda Starzyńskiego do Ratuszowej. Ma zostać wydzielony pas jezdni do postoju po stronie ZOO, dla aut, które teraz parkują na chodniku. Podobne zmiany planowane są  na ulicy Wileńskiej. 

W Śródmieściu na Powiślu zmianami ma być objęta ulica Ludna na całej długości od Czerniakowskiej do Solca. Będą pasy do parkowania na jezdni po obu stronach ulicy, dzięki zwężeniu pasów ruchu. Miejsc parkingowych ma być też znacznie więcej – podaje ZDM. 

Na Mokotowie nowe zasady parkowania wprowadzone zostaną na ulicy Odyńca – po stronie parku Dreszera parkowanie zostanie przeniesione z chodnika na jezdnię, a sam chodnik, dziś „rozjechany” przez kierowców, zostanie wyremontowany – podaje ZDM.

Na Bielanach pracami objęta będzie ulica Sokratesa – ma być dostępne parkowanie na jezdni po obu stronach ulicy, miejsc parkingowych ma być więcej. 

(Źródło: ZDM)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img