poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zarażony generał, kwarantanna wójta

Generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych jest kolejną osobą zarażoną wirusem COVID-19. Z kolei wójt Nadarzyna i jego żona zostali poddani kwarantannie. Zarażony wirusem jest syn samorządowca. 

fot. Domena publiczna zdj. ilustr.

Generał Mika przebywa w szpitalu MON przy ulicy Szaserów. Miał zarazić się podczas spotkania dowódców NATO w Niemczech (zarażony jest też szef sztabu generalnego Włoch, a kwarantannie poddany dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie). Polski generał był trzecią osobą, u której potwierdzono wirusa na Mazowszu. W środę rano wirusa potwierdzono u młodego mężczyzny z Pruszkowa. Jak się okazało, chodzi o syna wójta Nadarzyna, Dariusza Zwolińskiego. 

Ze względu na młody wiek, zdrowy i silny organizm oraz brak większych problemów z oddychaniem rokowania są bardzo dobre. Nie mniej najprawdopodobniej najbliższe dwa tygodnie syn spędzi w szpitalu. Wraz z nim na oddział przyjęto 4 osoby

– napisał we wpisie w portalu społecznościowym samorządowiec. Sam Dariusz Zwoliński i jego żona poddani zostali kwarantannie. Co istotne – syn samorządowca nie wyjeżdżał do stref zagrożonych koronawirusem, ale w pracy miał styczność z osobą, która wróciła z północnych Włoch. (az).  

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img