wtorek, 21 maja, 2024

Sprawa Ciełuszeckiego. Bardzo ważny ruch prezydenta!

Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy wszczęła procedurę ułaskawienia Mirosława Ciełuszeckiego. Przedsiębiorcy skazanego po prawie dwudziestu latach kuriozalnego procesu.

O sprawie piszemy od dawna. Mirosław Ciełuszecki został skazany po blisko dwudziestu latach kuriozalnego procesu sądowego, w którym prokuratura wystosowała absurdalne oskarżenia (Ciełuszecki miał okraść… sam siebie, w dodatku działać miał na szkodę firmy, która na działaniu przedsiębiorcy zarobiła), sędziowie nie wzięli pod uwagę dowodów obrony, komputer z danymi w sprawie został zagubiony gdzieś w prokuraturze lub sądzie, biegli razili niekompetencją (jednemu przelew ELIXIR kojarzył się z płynem,  inny oszukał sąd wydając opinię nie mając do tego uprawnień itd.). Mimo to przedsiębiorca został skazany prawomocnie na więzienie. We wtorek, 18-go lutego na stronie facebookowej Komitetu Obrony Mirosława Ciełuszeckiego pojawiła się informacja o tym, że Kancelaria Prezydenta wszczęła procedurę ułaskawienia przedsiębiorcy. „Kancelaria Prezydenta RP wszczęła procedurę ułaskawieniową wobec Mirosława Ciełuszeckiego. Jest zatem szansa, że Pan Prezydent powie „dość” tej maskarady w sprawie Mirka i przywróci powagę majestatu Rzeczypospolitej, w imieniu której prokuratorzy i sędziowie występują. Prokuratorzy i sędziowie z Białegostoku zadrwili z państwa polskiego. Szanowny Panie Prezydencie, ułaskawienie Mirosława Ciełuszeckiego to nie tylko akt sprawiedliwości wobec niewinnego człowieka, ale również nadzieja na przywrócenie powagi Rzeczypospolite” – czytamy we wpisie.

Przypomnijmy, że o ułaskawienie Ciełuszeckiego apelowali ludzie o bardzo różnych poglądach politycznych, od lewicy (Piotr Ikonowicz) po prawicę (Marek Jurek), opozycjoniści z okresu PRL. Sprawę opisywały media, wyjątkowo w tej sprawie solidarne były gazety lewicowe i prawicowe, telewizje (zarówno TVN jak i TVP). Wszczęcie procedury ułaskawienia nie oznacza oczywiście jeszcze samego aktu łaski, daje jednak nadzieję, że akt ten zostanie podpisany. Do sprawy będziemy wracać. (PH). 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img