poniedziałek, 15 lipca, 2024

Pętla Jeziorki – od czwartku zmiany w komunikacji

 Pętla PKP Jeziorki uruchomiona zostaje w nowej lokalizacji. Dopuszczony zostaje przejazd autobusów wiaduktem nad linią kolejową w ciągu ulicy Karczunkowskiej. W związku z tym będą zmiany w komunikacji – podał portal wpt.waw.pl.

fot. ZTM zdj ilustr.

Jak czytamy w komunikacie, do nowej pętli autobusowej, po zachodniej stronie wiaduktu w ciągu ul. Karczunkowskiej skierowane zostają linie autobusowe 209 i L39.

W kierunku krańca PKP Jeziorki trasa przebiegać będzie następująco:

URSYNÓW PŁN. / PIASECZNO (SZKOLNA) – … – Puławska – Karczunkowska – droga serwisowa wzdłuż wiaduktu – PKP JEZIORKI 04, a w kierunku krańców Ursynów Płn., Piaseczno (Szkolna) autobus pojedzie trasą: PKP JEZIORKI 03 – Gogolińska – droga serwisowa wzdłuż wiaduktu – Karczunkowska – Puławska – … – URSYNÓW PŁN. / PIASECZNO (SZKOLNA).

Jak podaje ZTM, zlikwidowane jest funkcjonowanie pętli tymczasowej i przystanek PKP JEZIORKI 53, uruchamia się za to funkcjonowanie przystanków PKP JEZIORKI 03 – zlokalizowany na nowej pętli autobusowej, w rejonie wyjazdu na ul. Gogolińską. Przystanek obowiązuje jako dla wsiadających dla linii 209 i L39 oraz  PKP JEZIORKI 04 – zlokalizowany na pętli autobusowej, po skręcie w prawo z drogi serwisowej wzdłuż wiaduktu. Przystanek obowiązuje jako dla wysiadających dla linii 209 i L39. Do czasu pełnego wdrożenia stałej organizacji ruchu w tym rejonie przystanki usytuowane na wiadukcie nad linią kolejową nie zostają uruchomione. Od czwartku 13 lutego 2020 r. linie 209 i L39 kursować będą wg specjalnych rozkładów jazdy – podał ZTM za pośrednictwem portalu wpt.waw.pl.

(źródło: mat. pras.)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img