środa, 12 czerwca, 2024

Bazar Różyckiego. Kultowe miejsce czekają wielkie zmiany, ale czy zachowa charakter?

Bazar Różyckiego na Pradze to jeno z najważniejszych targowisk stolicy. Teraz przechodzi rewitalizacją. Pytanie, czy zachowa swój charakter.

fot.ODH

Przez lata miejsce  to owiane było legendą. Bazar był popularny w okresie międzywojennym. W okresie okupacji Armia Krajowa zaopatrywała się tu w broń. A w PRL tu kwitł nielegalny handel walutą. Teraz bazar podupadł, jednak nadal zajmuje ważne miejsce w krajobrazie Pragi.

Ruszyła rewitalizacja, dzięki której Bazar Różyckiego zyska nowe oblicze. Prace będą realizowane w dwóch etapach, tak aby handel mógł być prowadzony bez utrudnień. Pierwszy etap obejmie większą część działki miejskiej, znajdującą się za Muzeum Pragi. Na czas prac budowlanych kupcy zostali przeniesieni na tymczasowe targowisko – do budek znajdujących się bliżej ul. Brzeskiej – ten teren przejdzie modernizację w następnej kolejności. W ramach drugiego etapu powstanie między innymi zielony skwerek i plac zabaw z piaskownicą, huśtawką i linearium. Na zmodernizowanej części znajdą się 44 pawilony handlowe oraz ogólnodostępna toaleta. Wszystkie prace powinny zakończyć się w grudniu 2020 r. Całkowity koszt inwestycji to 5,8 mln zł.

(Warszawski Serwis Prasowy/NTW)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img