wtorek, 21 maja, 2024

Kadra bramkarzami Legii stoi. To już prawidłowość

Od czasów odejścia Jerzego  Dudka WSZYSCY podstawowi bramkarze polskiej reprezentacji wywodzą się z Legii.

fot. Freeimages.com zdj. ilustr.

Możemy się oburzać na to, że w Legii Warszawa potencjał akademii był marnowany, że w drużynie polityka transferowa jest powiedzmy sobie kontrowersyjna. Ale w przynajmniej jednym przypadku szkolenie w stołecznym klubie deklasuje konkurencję w kraju. Chodzi rzecz jasna o obsadę bramki. 

Zawsze bramkarze Legii należeli do krajowej czołówki (Władysław Grotyński, Jan Tomaszewski – choć największe sukcesy miał z ŁKS, Zygmunt Kalinowski,  Jacek Kazimierski, Maciej Szczęsny, Zbigniew Robakiewicz, Grzegorz Szamotulski). Zawsze jednak mieli na rynku krajowym konkurencję. Teraz, od czasu Jerzego Dudka, który z Sokoła Tychy przeszedł do Feyenoordu, potem Liverpoolu, wreszcie Realu Madryt, nie było już podstawowego bramkarza kadry, który nie przeszedł szlifów w stołecznym klubie. 

Barwy Legii reprezentowali: Artur Boruc, Wojciech Kowalewski, Łukasz Fabiański, ostatnio Radosław Majecki. A reprezentantem Słowacji był Jan Mucha. Majecki właśnie podpisuje kontrakt z AS Monaco. I walczy o trzecie miejsce wśród bramkarzy na Euro. Jeśli je wywalczy okaże się, że bramce kadry WSZYSCY golkiperzy przeszli przez Legię. 

Andrzej Maksymowicz

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img