czwartek, 20 czerwca, 2024

Blisko 80-letni staruszek przez lata znęcał się nad żoną

Przestępstwa nastolatków zdarzają się i są szokujące. Jeszcze bardziej chyba szokują przestępstwa ludzi w podeszłym wieku, którzy powinni jesień życia spędzać na spokojnej emeryturze. Blisko osiemdziesięcioletni mieszkaniec powiatu legionowskiego uznał jednak, że spokój na stare lata to nie dla niego. Od kilku lat znęcał się nad żoną.

fot. Policja zdj. ilustr.

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego zostali skierowani na interwencję domową. Na funkcjonariuszy oczekiwała zgłaszająca. Kobieta przyznała się, że jej mąż od kilku lat znęca się nad nią. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie dwa promile alkoholu – informuje KSP. 

Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej o popełnieniu przestępstwa. Z zeznań pokrzywdzonej wynikało, że mąż wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał ją wulgarnymi słowami, poniżał, szarpał.

76-latek usłyszał zarzuty  znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także zobowiązał go do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Starszemu panu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: policja)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img