środa, 12 czerwca, 2024

Dariusz Lasocki z PiS zrezygnował z bycia radnym. Został sędzią

Dariusz Lasocki – wieloletni radny Pragi Południe z Gocławia, od ponad roku radny M. St. Warszawa zrezygnował z mandatu radnego. Powodem decyzji jest objęcie funkcji sędziego Państwowej Komisji Wyborczej. 

Dariusz Lasocki fot. arch.

Radny o swojej decyzji poinformował w przesłanym mediom oświadczeniu wysłanym mediom: „W poczuciu odpowiedzialności za decyzję większości parlamentarnej, mając na uwadze dzisiejszą uroczystość i wręczenie przez pana prezydenta postanowienia o powołaniu mnie do PKW, żeby nie było żadnej wątpliwości co do mojej bezstronności i apolityczności, zrezygnowałem z mandatu radnego m.st. Warszawy” – oświadczył Dariusz Lasocki. W czwartek prezydent RP Andrzej Duda wręczył Lasockiemu nominację na sędziego Państwowej Komisji Wyborczej. 

Dariusz Lasocki radnym dzielnicy Praga Południe z okręgu Gocław został w 2010 roku, funkcję pełnił przez dwie kadencje. W roku 2018 został wybrany do Rady Warszawy. Teraz został sędzią Państwowej Komisji Wyborczej – znalazł się wśród sędziów wskazanych przez Sejm, z rekomendacji PiS. Kadencja sędziego wskazanego przez Sejm trwa cztery lata. (az). 

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img