Rafał Trzaskowski zapewnił w rozmowie z Radiem Dla Ciebie, że nie ma planów likwidacji Szpitala Czerniakowskiego. Pracownicy obawiają się jednak, że połączenie placówki ze szpitalem na Solcu doprowadzi do jej faktycznej likwidacji. W czwartek, 9 stycznia powstał komitet obrony szpitala.

Plan władz stolicy zakłada połączenie szpitali i przekształcenie ich w bazę dla planowanego Szpital Południowego. Zdaniem urzędników fuzja ma być jedynym ratunkiem dla znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali.
Jak podaje Radio Dla Ciebie, pracownicy szpitala są odmiennego zdania. Uważają, że dojdzie do likwidacji placówki. Będzie mniej łóżek, a czas oczekiwania na operację ma się wydłużyć. Prezydent Rafał Trzaskowski uspokaja w rozmowie z RDC, że szpital nie będzie zlikwidowany. – Chodzi nam przede wszystkim o to, żeby ta placówka dalej funkcjonowała, mamy też swoje plany co do szpitala na Solcu – powiedział w rozmowie z Radiem Dla Ciebie.
W czwartek powstał komitet w obronie szpitala. Pod petycją w jego obronie podpisał się między innymi Piotr Ikonowicz, działacz społeczny, lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. W rozmowie z dziennikarzami powiedział, że o ile powołanie nowego szpitala jest pozytywne, nie może odbywać się to kosztem dwóch istniejących i działających placówek.
Historia Szpitala Czerniakowskiego sięga XVIII wieku. Stał tam dwór, którego właściciele zdecydowali się przekazać go na cele szpitalne.
Obecny szpital ma 8 oddziałów: Szpitalny Oddział Ratunkowy, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Chorób Wewnętrznych, Otolaryngologiczny, Neurologiczny, Okulistyczny.
. Rocznie obsługuje około 11 tysięcy pacjentów. W skład Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej wchodzi 11 poradni udzielających średnio 40 tysięcy porad rocznie.
(źródło RDC, Wikipedia, Nowy Telegraf Warszawski)