niedziela, 16 czerwca, 2024

Pobicie wicenaczelnego „Gazety Wyborczej”. Oświadczenie wietnamskich przedsiębiorców

fot. policja zdj. ilustr.

Nie milkną echa brutalnego pobicia, którego ofiarą padł zastępca redaktora naczelnego „Gazety  Wyborczej” Piotra Stasińskiego. Dziennikarz został pobity przed własnym domem przez grupę Wietnamczyków, którym zwrócił uwagę. Oświadczenie prasowe w sprawie wydało Stowarzyszenie Przedsiębiorców Wietnamskich w Polsce.

W piśmie, stowarzyszenie odcina się i ostro potępia pobicie Piotra Stasińskiego „ W związku ze sprawą pobicia Pana Piotra Stasińskiego – z-cy reaktora naczelnego Gazety Wyborczej, oraz informacją, że sprawcami pobicia mogą być osoby narodowości wietnamskiej, nasze Stowarzyszenie oświadcza, co następuje: Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji” – czytamy w oświadczeniu. „Stanowczo potępiamy wszelkie akty przemocy i bezprawia, niezależnie od narodowości sprawców i ofiar. Wierzymy, że Policja i Prokuratura doprowadzą do rzetelnego wyjaśnienia tej sprawy. Ze względu na informację, że sprawcami mogą być osoby narodowości wietnamskiej, sprawa zbulwersowała całą naszą społeczność. Nasze Stowarzyszenie publicznie potępiło akt przemocy na forum społeczności wietnamskiej” – pisze stowarzyszenie. Jednocześnie stowarzyszenie zastrzega, że atak miał charakter chuligański, nie narodowościowy. „Zwracamy uwagę, że akt przemocy wobec Pana Piotra Stasińskiego (niezależnie od osoby sprawców) miał charakter chuligański i nie miał tła narodowościowego. Apelujemy zatem, aby nie łączyć tożsamości domniemanych sprawców z narodowością, gdyż nasza społeczność piętnuje przemoc i bezprawie” – podsumowują autory listu. Pod pismem podpisali się Tran Trong Hung i Karol Hoang.

(mat. pras.)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img