środa, 12 czerwca, 2024

Znany dziennikarz zamordowany na Woli, najprawdopodobniej w sylwestrową noc!

Krzysztof Leski, wieloletni dziennikarz m. in. „Gazety Wyborczej”, TVP, współpracownik mediów zagranicznych – „The Daily Telegraph” i BBC World Service nie żyje. 60-letni mężczyzna został zamordowany. Oświadczenie w sprawie wydała prokuratura.

fot. Freeimages.com

Leski miał zginąć na początku stycznia w swoim mieszkaniu na Woli. Podejrzany o zabójstwo 34-latek został zatrzymany w Krakowie. Czynności z jego udziałem miały zakończyć się jeszcze we wtorek. Śledztwo prowadzi prokuratura rejonowa Warszawa-Wola. Jak wynika z oświadczenia śledczych, domniemany sprawca znał się z dziennikarzem od kilku miesięcy. Od pewnego czasu z nim mieszkał. Prokuratura rejonowa Warszawa-Wola wydała oświadczenie w sprawie:

Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Krzysztofa L. Ciało w/w zostało ujawnione wczoraj ( 6 stycznia – red.) w zajmowanym przez niego mieszkaniu na Warszawskiej Woli. Również wczoraj zatrzymano osobę podejrzewaną o dokonanie czynu – 34 letniego mężczyznę. (W/w zgłosił się do funkcjonariuszy Policji patrolujących Rynek Główny w Krakowie oświadczając, iż w nocy z 31/12.2019 na 01.01.2020 pozbawił życia Krzysztofa L. wskazując sposób, w jaki to zrobił oraz przekazując informację, gdzie do tego doszło. Policjanci natychmiast przystąpili do weryfikacji informacji i wyniku podjętych czynności zostały one potwierdzone. Następnie już z udziałem prokuratora przeprowadzono oględziny zwłok oraz miejsca ich ujawnienia, zabezpieczono materiał dowodowy). Po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego dziś prokurator przedstawił 34-letniemu Łukaszowi B. zarzut zabójstwa pokrzywdzonego poprzez zadanie rany ciętej szyi. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Prokurator skierował do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Posiedzenie Sądu odbędzie się jutro. Z poczynionych na tym etapie ustaleń wynika, iż zatrzymany i pokrzywdzony znali się od jesieni ubiegłego roku. Poznali się na terenie jednej z placówek medycznych w Warszawie. W ostatnim czasie zatrzymany zamieszkiwał w mieszkaniu należącym do pokrzywdzonego czytamy w oświadczeniu.

Krzysztof Leski działalność dziennikarską rozpoczął w prasie podziemnej w okresie PRL. W latach 1989–1991 był reporterem i korespondentem „Gazety Wyborczej” potem Od 1990 do 2001 współpracował z TVP, był też korespondentem „The Daily Telegraph” i BBC World Service. Od 1989 do 1996 wydawał „Gazetę. Prawiedziennik Polskiego Echa” dla emigrantów. Współpracował z mediami lokalnymi, a także z„Expressem Wieczornym”. Publikował w „Kulisach”, „Wprost”, „Polityce” miesięczniku „Press”. Był aktywnym blogerem na Salonie 24.

(źródło: WP, TVN24, Wikipedia)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img