niedziela, 16 czerwca, 2024

WOŁOMIN: Chciał rozjechać policjantów

fot. policja

Miał do odsiedzenia 16 miesięcy. Teraz grozi mu 10 lat. 31 latek tak się przestraszył trafienia do więzienia, że uciekał przed policjantami, potrącił funkcjonariusza. Teraz już odsiaduje dawny wyrok. I czeka go kolejny proces. I dużo dłuższa odsiadka.
31-latek został skazany za kradzieże z włamaniem na karę więzienia. Miał do odsiedzenia 16 miesięcy. W weekend namierzyli go policjanci. Jak podaje Komenda Stołeczna Policji w sobotę (30 listopada), kilka minut po 14. funkcjonariusze prewencji wołomińskiej Komendy w miejscowości Stare Grabie zwrócili uwagę na osobowego citroena, którym kierował 31-letni mężczyzna. Policjanci skojarzyli, że jest on poszukiwany do odbycia kary 16 miesięcy pozbawienia wolności. Mundurowi natychmiast udali się za pojazdem. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierującemu sygnały do zatrzymania – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Z relacji mundurowych wynika, że mężczyzna nie reagował i cały czas kontynuował jazdę. W miejscowości Krzywica citroen zatrzymał się na poboczu. Jednak, gdy policjanci podeszli do pojazdu, kierowca nie chciał otworzyć drzwi. W pewnym momencie ponownie ruszył potrącając przy tym przodem pojazdu jednego z mundurowych. Policjant, w ostatniej chwili odpychając się od maski auta, odskoczył w bok unikając poważniejszych obrażeń, po czym on i jego partner oddali kilka strzałów z broni służbowej w koła citroena. Na skutek przestrzelenia trzech opon, kierowca nie był w stanie kontynuować długo dalszej jazdy – informuje policja. Ścigany mężczyzna uciekał n piechotę. Policjanci pobiegli za nim, jeden z nich oddał dodatkowo strzał ostrzegawczy w powietrze, po czym mężczyzna został zatrzymany.
31-latek usłyszał zarzuty, m. in. czynnej napaści na funkcjonariusza Policji podczas i w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych oraz nie zatrzymania pojazdu i kontynuowania nim jazdy mimo wydanego przez funkcjonariusza Policji polecenia do zatrzymania się do kontroli, za które może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności – podaje policja. 31-latek trafił już do więzienia, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę.
(źródło: policja)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img