środa, 12 czerwca, 2024

Nie szczepisz dziecka? Zapomnij o żłobku!

Antyszczepionkowcy będą niepocieszeni. Według nowych zasad w Mieście Stołecznym Warszawa warunkiem przyjęcia dziecka do żłobka w stolicy jest jego szczepienie. Nieobecność dziecka w placówce będzie też musiała być usprawiedliwiona.


Decyzję w tej sprawie podjęli podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy stołeczni radni.
Według przyjętej przez radnych uchwały szczepienie dziecka jest warunkiem wstępnym przy rekrutacji do żłobka, rodzic będzie musiał okazać książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Bez tego nie ma szans na przyjęcie dziecka do żłobka.

Jak informuje w komunikacie Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, na tej samej sesji radni zdecydowali o możliwości lepszego i bardziej zróżnicowanego menu w żłobkach dzięki podwyższeniu dziennej stawki żywieniowej. Obecnie będzie ona wynosiła 15 zł. Na tym nie koniec zmian.
Radni zgodzili się na zmiany w statucie żłobków, w którym znalazła się możliwość wykreślenia dziecka z listy, jeśli pięć dni po przyjęciu nie przyjdzie ono do placówki, a jego nieobecność nie zostanie wcześniej zgłoszona przez rodzica. W drugim przypadku takiego skreślania kierownik żłobka może dokonać jeśli dziecko przez 15 dni nie uczęszcza do żłobka i jego absencja nie została ani zgłoszona, ani usprawiedliwiona – informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawa.
(źródło: UM Warszawa)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img