Zmiany w ruchu, zakaz noszenia broni, policyjna infolinia. Szczyt w Warszawie

6 lipca w Warszawie gościć będą przywódcy państw Trójmorza, a także prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wydał rozporządzenie o zakazie noszenia broni palnej na terenie stolicy (także tej zarejestrowanej, z pozwoleniem) w dniach 5-7 lipca (środa – piątek). Policja uruchamia specjalną infolinię, dzwoniąc na którą możemy dowiedzieć się o utrudnieniach i zmianach na stołecznych ulicach.

W Warszawie od środy do piątku (5-7 lipca) obowiązuje całkowity zakaz noszenia broni. fot. policja

Specjalny numer stacjonarny 22 60 380 38 działać będzie w dniu 6 lipca w godzinach od 7. do 19. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, policjanci będą informować o utrudnieniach w ruchu pieszych i pojazdów. Jak informuje policja, stanowiska operatorów infolinii będą usytuowane przy Sztabie funkcjonującycm w Komendzie Stołecznej Policji, gdzie na bieżąco wpływają informacje o sytuacji na stołecznych drogach. Policjanci dysponujący aktualnymi informacjami, będą odpowiadali na pytania dotyczące wyłącznie utrudnień związanych z organizacją Szczytu Inicjatywy Trójmorza oraz wizytą Prezydenta USA. Kierowcy będą mogli zasięgnąć wiedzy na temat ograniczeń w parkowaniu i wyznaczonych dodatkowo parkingach oraz ewentualnych czasowych wyłączeniach z ruchu ciągów komunikacyjnych – informuje policja. Więcej informacji na temat utrudnień znajdziesz TUTAJ.

Policjanci informują też, że w związku z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 czerwca 2017 roku w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym na obszarze miasta stołecznego Warszawy w okresie od dnia 5 lipca 2017 roku do dnia 7 lipca 2017 roku wprowadza się zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni. Zakaz noszenia broni palnej na terenie stolicy dotyczy osób prywatnych. Naruszenie zakazu stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny do 5 tys. złotych (art. 51 ust. 2 pkt 10 uobia).

(źródło: policja)

 

Dodaj komentarz