Jeden w Rosji, drugi w Azerbejdżanie. Już bez Vadisa i Rzeźniczaka. Kto zamiast nich?

To już pewne. W przyszłym sezonie na stadionie przy Łazienkowskiej nie zobaczymy w barwach Legii Warszawa Vadisa Odjidji Ofoe – najlepszego obcokrajowca w historii naszej ligi oraz Jakuba Rzeźniczaka, najbardziej utytułowanego piłkarza w historii Legii. 

Vadis Odjidja Ofoe fot. By Mooi is de wereld (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Belg od kilku tygodni dawał wyraźne sygnały, że chce opuścić Legię. Wyjechał do Belgii, oficjalnie – czekał na narodziny dziecka. Faktycznie – zwlekał z powrotem na Łazienkowską. W końcu prezes Legii – Dariusz Mioduski – wezwał piłkarza do powrotu. Odjidja wrócił, jednak na linii zawodnik – klub mocno iskrzyło. Ostatecznie wpłynęła oferta z rosyjskiego klubu FK Krasnodar. 3,5 miliona euro. W poniedziałek kluby doszły do porozumienia i Belg, zdaniem większości obserwatorów najlepszy stranieri w historii polskiej ekstraklasy zagra w przyszłym sezonie w Rosji.

Wschodni kierunek obrał również wieloletni kapitan legionistów, Jakub Rzeźniczak. Stoper zostanie piłkarzem mistrza Azerbejdżanu, Karabach Akdam.

Strata tych piłkarzy to oczywiste osłabienie zespołu, szczególnie, że wciąż nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie zagra Michał Pazdan. Zakładając wariant optymistyczny, że reprezentant Polski zostanie przy Łazienkowskiej, strata Rzeźniczaka nie będzie aż tak odczuwalna. Jeśli jednak Pazdek odejdzie, wzmocnienia w linii obrony staną się koniecznością.

Znacznie gorzej sytuacja wygląda w środku pola. Odejście Vadisa to ogromna wyrwa, którą załatać będzie ciężko. Na rynku krążą nazwiska reprezentanta Polski Krzysztofa Mączyńskiego z Wisły Kraków oraz również niegdyś ocierającego się o kadrę, a niedawno powołanego przez Adama Nawałkę Rafała Wolskiego z Lechii Gdańsk. Wolski grał już w Legii i to tu spędził najlepszy czas dotychczasowej kariery. Czas pokaże czy obaj zawodnicy wypełnią potworną lukę po Ofoe.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*