Polityk lewicy w „Super Expressie”: HGW Lisim ogonem zamiata aferę

  Piotr Ikonowicz, lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej w rozmowie z „Super Expressem” w ostrych słowach odniósł się do działań Hanny Gronkiewicz-Waltz, która odmówiła stawienia się przed komisją weryfikacyjną sprawie reprywatyzacji w Warszawie. Oberwało się też PiS, które – zdaniem Ikonowicza – odpowiada za to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz dalej rządzi miastem. 

Piotr Ikonowicz, fot. By Instytut Spraw Obywatelskich (IMG_1834 Uploaded by Yarl) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Zdaniem Piotra Ikonowicza, Hanna Gronkiewicz-Waltz jest w swoim działaniu konsekwentna. –  Ona po prostu nie może uznać tej komisji. Bo gdyby ją uznała, toby musiała zdać sprawozdanie ze swoich uczynków. A nie jest to dobry rejestr. Trudno przypuszczać, że wokół dzieją się złe rzeczy, patologie, przestępstwa, a tylko jedna osoba, prezydent Warszawy, o niczym nie wiedziała – stwierdził Ikonowicz. Polityka nie przekonują argumenty Gronkiewicz-Waltz o niekonstytucyjności powołanego przez Sejm organu, gdyż –  podlegli Hannie Gronkiewicz-Waltz urzędnicy dostarczają „niekonstytucyjnej” komisji dokumenty, i Naczelny Sąd Administracyjny też z tą komisją współpracuje. Wygląda raczej na to, że ostatecznie okaże się, że działalność komisji jest jak najbardziej zgodna z konstytucją – mówił. Skrytykował też jednak Prawo i Sprawiedliwość za to, że nie wsparło ubiegłorocznej inicjatywy referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta stolicy. – Widać dla partii rządzącej wygodne jest trzymanie Gronkiewicz-Waltz na stanowisku. To szkodliwe dla Warszawy, bo pani prezydent może swoim lisim ogonem pozamiatać wiele spraw. PiS, nie idąc w to referendum, tak naprawdę zaszkodził stolicy – przekonuje Ikonowicz.

Cały wywiad do przeczytania w dzisiejszym „Super Expressie”.

(źródło: „Super Express”)

Dodaj komentarz