Wakacyjne cięcia w rozkładach. Duża część Pragi bez połączeń tramwajowych z centrum

Jak informuje ratusz dzielnicy Praga Połudie, cięcia w rozkładach od przyszłego tygodnia obejmą wszystkie linie tramwajowe. Dodatkowe perturbacje spowoduje zamknięcie z powodu budowy metra od 25 czerwca torów tramwajowych na Targowej między Kijowską a 11 Listopada (do 12 lub 19 sierpnia), na Trasie W-Z od pl. Wileńskiego do pl. Bankowego (naprawa trambuspasa do 24 lipca).Bezpośrednie połączenia tramwajowe z centrum straci więc duża część Pragi – przypominają za Zarządem Transportu Miejskiego południowoprascy urzędnicy.

fot. ztm

 

Od niedzieli ZTM zawiesi linie tramwajowe 4, 11, 13, 23, 25 i 44. Na skrócone trasy linii 20 (Boernerowo – Obozowa) i 26 (Górczewska – Metro Ratusz Arsenał) wyjadą wagony dwukierunkowe. Linia 3 z Bródna i Żerania Wschodniego zamiast na Gocławek dotrze jedynie do ul. 11 Listopada i pętli awaryjnej na ul. Ratuszowej. Linia 6 – z Bielan przez Żoliborz i most Gdański do Targowej, a stąd 11 Listopada na Stalową. Linia 24 z Gocławka będzie mieć wydłużoną trasę: od Towarowej przez Wolską, Jelonki, Bemowo, Wawrzyszew do Metra Młociny. Będą też linie dodatkowe, np. 73 – z Gocławka przez Grochowską, Targową i Kijowską na Szmulki. Kolejne objazdy ZTM zapowiada na koniec lipca, gdy zacznie się wymiana torowiska na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i pl. Starynkiewicza. Wtedy tramwaje z Pragi i Grochowa będą zawracać przy Dworcu Centralnym.
Wakacje robią sobie także autobusy. Np. popularne linie 190 i 503 pojadą co 10 min, 507 i 523 – co 6 min zamiast co 4 min, 509 – o połowę rzadziej (co 7-8 min), podobnie druga linia z Gocławia: E-1 (co kwadrans) – przypomina Urząd Dzielnicy Praga Południe.

(źródło: pragapld.waw.pl)

Dodaj komentarz