Turystyczny tramwaj linii „T” znów weekendy na ulicach Warszawy!

W wakacje na ulice Warszawy wraca tramwajowa linia turystyczna „T”. Skład w stylu retro ulicami będzi jeździć w weekendy. Podczas wybranych kursów spotkać będzie można przewodnika – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Tramwaje linii turystycznej „T „będą jeździły w wakacyjne weekendy. Zaczną już w najbliższy, 24 czerwca. fot. ZTM

Piski na zakrętach, charakterystyczny dzwonek ostrzegający pasażerów, czy konduktor z tradycyjnym dziurkaczem w ręce – to stałe elementy linii turystycznej „T” – przypomina ZTM.

W czasie przejażdżki linią „T” będzie można zobaczyć m.in. pomnik prezydenta Gabriela Narutowicza, Pałac Kultury i Nauki, przejechać obok Muzeum Powstania Warszawskiego czy podziwiać Wisłę, przejeżdżając Mostem Gdańskim. To doskonała okazja do tego, by poczuć się jak mieszkańcy dawnej Warszawy – zachęca ZTM. Pierwszy kurs linii T już w najbliższą sobotę, 24 czerwca. Tramwaj będzie jeździć po trasie:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Jagiellońska – RATUSZOWA ZOO (powrót: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA).

Jak podaje ZTM, w pierwszy weekend kursowania linii turystycznej „T” podróże ma umilać pianista, z którym będzie można pośpiewać piosenki o Warszawie. Ponadto podczas wybranych kursów, oznaczonych w rozkładzie literą „P”, o historii mijanych miejsc opowiadać będzie przewodnik – podał ZTM. Jak czytamy w komunikacie tramwaje będą odjeżdżać z Pl. Narutowicza co 30 minut, w godzinach od 11.57 do 18.27.

Jak informuje ZTM, ze względu na planowane remonty, trasa linii turystycznej „T” będzie ulegać zmianom.

Jak przypomina Zarząd Transportu Miejskiego, honorowane są wszystkie rodzaje biletów ZTM. Obsługę wagonów stanowią konduktorzy z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Na biletach jednorazowych przesiadkowych (75- i 90-minutowych) oraz czasowych (20-minutowych) konduktorzy umieszczają pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (dobowego, 3-dniowego, weekendowego, 30-, 90-dniowego) możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

(źródło: ztm.waw.pl)

Dodaj komentarz