Wreszcie. Symboliczny początek budowy południowej obwodnicy Warszawy

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Warszawie i okolicach. Kilka tygodni po tym, jak wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał pozwolenie na budowę mostu południowego łączącego Wawer z Wilanowem, w środę dokonano symbolicznego rozpoczęcia budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. 

Jak informują służby wojewody, ten fragment POW ma być skończony do 2020 roku. fot. mat. pras. mazowieckie.pl

Jak informuje w komunikacie zespół prasowy wojewody mazowieckiego, w uroczystym rozpoczęciu budowy wzięli udział Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Wiceminister Jerzy Szmit, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i Dyrektor Mazowieckiego Oddziału GDDKiA Marian Gołoś.  – Chcemy zapewnić jak najszybszą realizację inwestycji, które są tak potrzebne dla Warszawy i Mazowsza – mówił wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Prawie dwukilometrowy most ma być fragmentem liczącego w sumie 6,5 km odcinka drogi ekspresowej od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński.

Jak przypomina zespół prasowy, projekt budowlany zakłada powstanie m.in. drogi ekspresowej i mostu drogowego oraz przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych i przejazdu kolejowego. Przedsięwzięcie obejmuje również budowę urządzeń ochrony środowiska (ekranów akustycznych).

Wydane przez Wojewodę Mazowieckiego zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) jest pierwszą decyzją dotyczącą budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (POW). Ta umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku  przypomina zespół prasowy.

Jak czytamy w komunikacie, projektowany odcinek drogi ekspresowej będzie zrealizowany w województwie mazowieckim, na terenie m.st. Warszawy w dzielnicach Wilanów i Wawer. Obecnie prowadzone są jeszcze 4 postępowania w sprawie wydania decyzji dla pozostałych odcinków POW.

(źródło: mazowieckie.pl)

Dodaj komentarz