Nowoczesny samochód strażaków!

Uroczystość przekazania samochodu dla OSP Ursus, fot. OSP Ursus

Już nie tylko star i jelcz z lat 80! Od sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Ursusie korzystać może z nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego marki MAN. Samochód został użyczony jednostce OSP przez Państwową Straż Pożarną. To efekt starań społeczników. Interpelację w sprawie samochodu pisał też poseł Jarosław Krajewski.
W poniedziałek, 12 sierpnia, przed garażami Jednostki OSP Ursus przy ulicy Rynkowej odbyła się wyjątkowa uroczystość. Podczas specjalnej zbiórki jednostce przekazany został nowoczesny sprzęt – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN. To finał wielu miesięcy starań o przekazanie samochodu. Zaczęło się od starań samej jednostki, a także ursuskich społeczników. Potem, interpelację w sprawie złożył poseł Prawa i Sprawiedliwości z Warszawy, Jarosław Krajewski. Interweniował on w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odpowiedź z MSWiA przyszła 19 lipca:
„Zgodnie ze stanowiskiem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej (PSP) informuję, że Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP popiera starania ww. jednostki (OSP Ursus – red.) dotyczące wyposażenia w nowszy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy” – czytamy w piśmie z biura MSWiA. Komendant PSP zaakceptował użyczenie pojazdu, który został przekazany w sierpniu, podczas uroczystej zbiórki 12 sierpnia. Pojazd został użyczony jednostce do 31 grudnia 2020.
– Pozyskanie tego samochodu to doskonała wiadomość dla mieszkańców naszej dzielnicy. Od lat Ochotnicza Straż Pożarna w Ursusie była wyposażona w przestarzały sprzęt, w związku z tym, konieczność unowocześnienia taboru była oczywista. Apelowali o to strażacy zrzeszeni w OSP – Niewątpliwie ogromnym wsparciem było dla nas zainteresowanie sprawą ze strony posła Jarosława Krajewskiego interweniującego w MSWiA, co przyniosło efekt w postaci przekazania samochodu w użytkowanie dla jednostki OSP. To sukces posła oraz strażaków, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie mieszkańców. Bo chodzi o sprzęt ratujący ludzkie zdrowie i życie – mówi Łukasz Nejman. Zaznaczył też, że niedawno w odpowiedzi na złożoną przez niego interpelację, Urząd Dzielnicy przyznał, że przez ostatnie 4 lata nie wspomógł OSP choćby ,,złotówką”. – Dlatego też politycy PiS szukają innych źródeł wsparcia – podsumowuje Łukasz Nejman.
Jak czytamy na stronie Państwowej Straży Pożarnej, „Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Markowi Dyce o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji przekazania w użyczenie samochodu ratowniczo – gaśniczego marki MAN. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy st. bryg. Leszek Smuniewski przekazał Prezesowi OSP Ursus dh Przemysławowi Dąbrowskiemu akt użyczenia oraz kluczyki do samochodu. W trakcie uroczystości strażakom z OSP Ursus zostały wręczone awanse na wyższe stopnie funkcyjne. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy z uznaniem docenili wysiłek pracy włożonej w ochronę przeciwpożarową druhów z OSP Ursus, życząc im jednocześnie wielu sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym” – czytamy na stronie PSP.
(źródło: własne, PSP)

Dodaj komentarz