Po wypadkach w Śródmieściu ZTM zmienia trasy autobusów

fot. ztm

Kilka osób rannych, w tym bardzo ciężko poszkodowane dziecko – to tragiczne skutki wypadków,  do jakich doszło dzień po dniu, w środę i w czwartek na skrzyżowaniu Królewskiej i Marszałkowskiej. Wypadki wstrząsnęły mieszkańcami stolicy. Powołana została specjalna komisja, śledztwo prowadzi prokuratura. A, jak ujawniło Radio Dla Ciebie, Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o zmianie tras autobusów, które nie będą już wjeżdżać na feralne skrzyżowanie. 

Wg RDC autobusy nie będą skręcać z Marszałkowskiej w Królewską i odwrotnie, gdzie do tej pory musiały przejechać przez torowisko tramwajowe. I właśnie do zderzeń tramwajów z autobusami doszło w ubiegłym tygodniu. Swoje trasy zmienią linie 107, E2 i nocna N44 – podaje rdc.

Do pierwszego wypadku doszło w środę, 14 czerwca. Wieczorem zderzyły się autobus linii 107 oraz tramwaj linii 35. Rannych zostało 10 osób, w tym dziecko, które odniosło najpoważniejsze obrażenia. W czwartek śledztwo w sprawie okoliczności zdarzenia wszczęła Prokuratura Rejonowa Śródmieście Północ.

W czwartkowy wieczór dokładnie w tym samym miejscu, czyli na rogu Królewskiej i Marszałkowskiej doszło do kolejnego zderzenia. Tym razem brały w nim udział autobus linii 111 i tramwaj linii 18. Rannych zostały trzy osoby, choć początkowo dochodziły informacje o pięciu poszkodowanych. Poszkodowany był między innymi kierowca autobusu, który został zakleszczony w pojeździe, do jego uwolnienia strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

Również w tej sprawie śledztwo wszczęła prokuratura.

(Telegraf24, rdc.pl)

Dodaj komentarz