Warszawska siatkówka na szczycie. Ranking subiektywny cz. 3.

Doskonała gra ONICO Warszawa i wicemistrzostwo Polski, a także awans do Ekstraklasy siatkarem Wisły – kibice siatkówki w stolicy mogą mówić o fenomenalnym sezonie. A kolejny zapowiada się jeszcze lepiej!

fot freeimages.com

Przed startem rozgrywek niewielu kibiców zapewne sądziło, że stołeczna drużyna będzie rywalizować z najlepszymi, ale przełomowym momentem było przyjście do ONICO najlepszego siatkarza ostatnich mistrzostw świata – Bartosza Kurka. To dało niesamowity efekt, a na koniec tytuł… wicemistrza Polski!
Niestety, w nowym sezonie Kurek już nie będzie grał w Warszawie (podpisał kontrakt z włoskim Vero Volley Monza), ale trenerem ONICO został bardzo doświadczony szkoleniowiec Andrea Anastasi. Natomiast zespół już wzmocnili Belgowie Bram van den Dries i Igor Grobelny oraz Białorusin Artur Udrys. W kolejnym sezonie emocji nie zabraknie.
Zadowoleni mogą być także kibice kobiecej siatkówki. Po awansie do ekstraklasy zawodniczek Wisły Warszawa pojawił się problem – przez brak odpowiedniej hali i dość słabe zaplecze finansowe, wcale nie było pewne, że wystartują w nowym sezonie w najlepszej klasie rozgrywkowej. A nawet jeśli, to niekoniecznie będą mecze rozgrywały w Warszawie. Niepewność trwała długo, ale jest happy end. Polska Liga Siatkówki przyznała licencję Wiśle i czołowe kluby kobiecie siatkówki będą przyjeżdżały do Warszawy.

Łucja Czechowska

Dodaj komentarz