Od złapania włamywaczy, do magazynu narkotyków

Policjant w Piastowie zauważył mężczyzn włamujących się do magazynów. Jak się okazało, dzięki zatrzymaniu włamywaczy udało się rozbić gang narkotykowy. 

fot. Policja

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, w poniedziałek nad ranem policjant z pruszkowskiej komendy, w drodze do pracy zauważył grupę mężczyzn, którzy próbowali włamać się do magazynów w Piastowie. Natychmiast poinformował o tym fakcie dyżurnego pruszkowskiej komendy, nie spuszczając ich z oczu. Patrol przybyły we wskazane miejsce zatrzymał do kontroli pojazd, którym poruszało się 4 mężczyzn w wieku od 31 do 37 lat.

Wstępne ustalenia potwierdziły próbę włamania do magazynu. Jak ustalili śledczy wcześniej z magazynu zginęła blacha pokryciowa.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Jak podaje policja, skradziona blacha nie była jedynym przewinieniem zatrzymanych. Podczas przeszukania u 31-latka policjanci ujawnili w torebce zawiniątko foliowe z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to porcja mefedronu. Dalsze czynności procesowe prowadziło kilku policjantów.

Pruszkowscy kryminalni zajęli się przeszukaniami w miejscach zamieszkania zatrzymanych. Gdy policjanci weszli do mieszkania 33-latka, w kuchni zauważyli pojemnik, w którym znajdowało się kilkanaście worków foliowych z białym proszkiem o wadze 8,5 kilograma oraz różne odczynniki i przyrządy służące do przetwarzania, porcjowania i pakowania środków odurzających. Dodatkowo na terenie posesji kryminalni zabezpieczyli różne rzeczy w postaci blachy, rolet antywłamaniowych, kilkunastu pojemników z farbami oraz kilkadziesięciu kartonów z herbatą, które prawdopodobnie mogą pochodzić z przestępstwa – podaje policja.

Zabezpieczone worki z białym proszkiem trafiły do laboratorium kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji. Badania potwierdziły podejrzenia kryminalnych, że jest to amfetamina.

34 i 37-latek usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, a ich 31-letni kolega dodatkowo zarzut posiadania środków odurzających.

33-letni „właściciel” amfetaminy usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, wytwarzania ich oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

(źródło: Policja)

Dodaj komentarz