Zandberg i lewicowe ruchy miejskie – nowa koalicja w stolicy?

Adrian Zandberg z lewicowej Partii Razem to kolejne nazwisko na giełdzie nazwisk kandydatów na prezydenta Warszawy. Lider lewicowej formacji miałby startować z poparciem swojego ugrupowania oraz ruchów miejskich.

Adrian Zandberg fot. Bartosz Kuzia By Bartek Kuzia [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons

O ewentualnym starcie Zandberga pisała „Rzeczpospolita” oraz TVN Warszawa. Polityk nie zaprzeczył informacji o swoim ewentualnym starcie w wyborach. W mediach społecznościowych zamieścił następujący wpis: „Stolica zasługuje na lepszy wybór niż: albo PiS, albo ekipa odpowiedzialna za złodziejską reprywatyzację”. Zandberg zapowiedział też, że jego ugrupowanie jest gotowe do współpracy z ruchami miejskimi, i taka koalicja mogłaby w Warszawie „sporo namieszać”.

O konieczności budowy koalicji ruchów miejskich mówił też niedawno Jan Śpiewak – były lider stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, a dziś przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Zapowiedział, że chciałby stanąć na czele takiej koalicji.

Oprócz Spieka i Zandberga start w wyborach ogłosił Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Nadal nie odkryły kart Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość ani Kukiz’15.

(źródło: TVN Warszawa, rp.pl)

Dodaj komentarz