Taksówkarze blokowali A2. Bo czują się oszukani przez rząd

Kolejny protest taksówkarzy. Tym razem na trasie A2, w Brwinowie, na trasie w kierunku Warszawy. Kierowcy protestują przeciwko legalizacji pośredników takich jak Ubert czy Bolt.

fot. freeimages.com

Protest odbył się w godzinach 12 – 14.30. Taksówkarze bardzo wolno jechali w kierunku stolicy, blokując trzy pasy ruchu. Ruch kierowany był przez policję objazdem, przez węzeł Grodzisk Mazowiecki. Jak twierdzą kierowcy, czują się oszukani przez polityków. – Na spotkaniu w Radzie Dialogu Społecznego sprzed dwóch tygodni minister Adamczyk obiecał, że będziemy rozmawiali na Komisji dopóki nie dojdziemy do konsensusu. Musimy powiedzieć wprost, zostaliśmy oszukani. Nie było żadnej rozmowy. Brutalne pokazanie, kto tu rządzi, to prawidłowe określenie na to, czego byliśmy świadkami – czytamy na profilu Facebookowym „Warszawski Taksówkarz”.

Przypomnijmy, że aby zostać taksówkarzem, konieczne jest przejście skomplikowanej procedury. Trzeba przejść badania lekarskie, zdać egzamin z topografii miasta, zapłacić spore kilka tysięcy złotych na licencję. Kierowcy w aplikacjach pośredników nie muszą spełniać tak wygórowanych kryteriów. (az).

Dodaj komentarz