Nauczyciele zawieszą strajk. Będą matury także w Warszawie

A więc jednak! W czwartek przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego ogłiosuił, że związek od soboty zawiesi strajk.

fot. pixabay.com; geralt

A więc jednak! W czwartek przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego ogłiosuił, że związek od soboty zawiesi strajk. Oznacza to, że matury mogą się odbyć.

Od soboty 27 kwietnia od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy – mówił Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej. – Wchodzimy w nowy etap, który będzie trudniejszy, ale który pokaże nowe oblicze naszego protestu. Ani dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością. – Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony. Oczekujemy od pana rzeczowej, męskiej postawy, która będzie także odpowiadała na oczekiwania ponad półmilionowej rzeszy nauczycieli – podsumował Broniarz. – Chcę podziękować za tę decyzję, to decyzja ważna, potrzebna wszystkim, przede wszystkim maturzystom i ich rodzicom, ale też nauczycielom – skomentowała decyzję ZNP w rozmowie z dziennikarzami była premier, obecnie wicepremier, Beata Szydło.

Decyzja ZNP oznacza, że matury – także w warszawskich szkłach będą mogły się odbyć.

 

Dodaj komentarz