Pogrzeb zamordowanego Marka Tarnowskiego. Syn wybaczył zabójcy

W środę, 24 kwietnia, w kościele pw. św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim odbył się pogrzeb zamordowanego 11 kwietnia śp. Marka Tarnowskiego. Mężczyzna zginął w zakrystii kościoła pw. św. Augustyna na Muranowie chwilę po spowiedzi z całego życia. Mszy pogrzebowej przewodniczyli warszawscy biskupi – metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz sufragan diecezji warszawsko-praskiej, bp Marek Solarczyk. Mszę koncelebrowało wielu kapłanów, w tym syn zabitego pana Marka – ks. Maciej Tarnowski. Kapłan przebaczył zabójcy swego ojca.

fot. freeimages.com

Okoliczności tej śmierci są wstrząsające. Pan Marek od lat był katechistą, to znaczy, że w imieniu wspólnoty neokatechumenalnej zajmował się bezpośrednią ewangelizacją. W Wielką Sobotę miał odnowić przyrzeczenia chrzcielne. W czwartek, 11 kwietnia poszedł do kościoła pw. św. Augustyna na Muranowie. Tam odbył spowiedź z całego życia. Chwilę po niej został zaatakowany w zakrystii przez nieznanego sobie mężczyznę. Brutalnie pobity zmarł. Obrażenia odniósł też ksiądz, który próbował bronić pana Marka. Sprawca, trener sztuk walki, usłyszał już zarzut zabójstwa.

W środę w parafii zmarłego odbyły się jego uroczystości pogrzebowe. „Nagła śmierć naszego współbrata pokazuje nam jak ważne jest przygotowanie do spotkania z Chrystusem” – mówił w homilii kard. Kazimierz Nycz.

„Był łagodnym, cichym, skromnym i mądrym człowiekiem, wspaniałym ojcem, mężem i dziadkiem, katechistą. Całym sercem zaangażowanym w życie rodzinne i głoszenie Dobrej Nowiny, jako katechista” – czytamy we wspomnieniu na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Syn pana Marka, ks. Maciej Tarnowski, jest kapłanem archidiecezji warszawskiej.

Z całą rodziną prosimy o modlitwę. Przebaczamy i nikogo nie obwiniamy. Cierpimy z powodu Jego śmierci, bardzo nas kochał i my kochaliśmy Jego. Jesteśmy pewni, że jest z Chrystusem w Niebie i tam się spotkamy”. CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!

– napisał ks. Maciej Tarnowski.

(źródło: Telegraf24, Archidiecezja Warszawska)

 

Dodaj komentarz