„Wyrzucić komunistów z warszawskich Powązek”

Andrzej Rozpłochowski, legendarny działacz antykomunistycznej opozycji na Śląsku, w 1980 roku lider strajku w Hucie Katowice, wystąpił z apelem o usunięcie z al. Zasłużonych na warszawskich Powązkach szczątków wysokich funkcjonariuszy zbrodniczego reżimu komunistycznego, z Bolesławem Bierutem na czele. „Oczyścić Powązki z bandytów i zdrajców” – apeluje. Treść apelu publikujemy w całości. 

fot. Cezary Piwowarski [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]


Oczywiście chodzi o groby komunistycznych bandytów i zdrajców najwyższego szczebla. W mojej opinii czas najwyższy, aby Polska, która zrzuciła z siebie jarzmo dyktatury PRL, z Cmentarza Wojskowego na Powązkach uczyniła wreszcie patriotyczną Narodową Nekropolię dla prawdziwie zasłużonych i najwybitniejszych synów i córek polskiego narodu. Wielu ich tam leży, ale jednocześnie przecież są tam ciągle także z okresu PRL często okazałe grobowce zmarłych przedstawicieli komunistycznych agentów i zdrajców Polski z wysokich i najwyższych ich kręgów, z Bolesławem Bierutem na czele.
Dekomunizując przestrzeń publiczną nie wolno nam zapominać, że do niej należą również polskie cmentarze. Ja mam jedną i prostą propozycję: wzorem cmentarzy dla okupantów sowieckich, jakie na naszej ziemi istnieją, utwórzmy jeszcze jeden im podobny dla tych, którzy im nikczemnie służyli. Tam należy też przenieść wszystkie szczątki komunistycznych notabli z Powązek, jak i z innych ważnych miejsc razem z tymi ich pomnikami i grobowcami. Odsłonimy wówczas pod nimi być może więcej dotąd nie odnalezionych szczątków ich ofiar, w tym Żołnierzy Niezłomnych. Wiemy już bowiem, że komunistyczni oprawcy lubili być chowani ponad skrytymi miejscami pochówku naszych bohaterów, aby maksymalnie uniemożliwić ich odszukanie, a może także dla wyrażenia swego rodzaju swojej nad nimi dominacji także po śmierci. I nie wolno nam będzie się przejmować prawdopodobnym wówczas wrzaskiem wielu ich żyjących pogrobowców. Wielu z nas będzie nawet zdziwionych, kto do nich należy. Niech się właśnie lepiej wówczas odsłonią, aby porządni Polacy mieli lepszą wiedzę, kto jest kto.
Katowice, 15 marzec 2019 r. Andrzej Rozpłochowski

Dodaj komentarz