Mocne słowa abp. Hosera: kłamstwo uderza w jedność narodu

O perfidii rozbijającego wspólnotę kłamstwa oraz kłamliwej politycznej poprawności mówił podczas centralnej procesji Bożego Ciała w diecezji warszawsko-praskiej ordynariusz diecezji, abp Henryk Hoser.

Arcybiskup Henryk Hoser

Kłamstwa używa się bardzo świadomie, jest ono perfidne, ubrane często w pozory prawdy. Poprawność polityczna należy jakże często do kłamliwych postaw, które musimy rozpoznać na czas, by jej nie ulegać i za nią nie iść. Tracimy zaufanie między sobą; do tych, którzy występują na scenie publicznej; którzy odgrywają różne sztuki; którzy powodują teatralizację naszego życia i którzy lekceważą prawdę, lekceważą człowieka, jego godność; depczą to, co jest najwyższe i ściągają na bardzo niskie poziomy – przekonywał abp Hoser. Jak zaznaczył, z kłamstwem trzeba walczyć, gdyż jest ono „uderzeniem w jedność narodu”.  
W Boże Ciało arcybiskup przewodniczył centralnej procesji w diecezji warszawsko-praskiej, która wyszła z katedry św. Floriana i św. Michała Archanioła i przeszła ulicami Pragi: al. „Solidarności” – Jagiellońską – ks. I. Kłopotowskiego – J. Sierakowskiego.
Arcybiskup udzielił też wiernym diecezji warszawsko-praskiej i przebywającym na jej terenie gościom dyspensy na spożywanie pokarmów mięsnych na piątek po Bożym Ciele (16 czerwca). (az).

Dodaj komentarz