Mocne słowa abp. Hosera: kłamstwo uderza w jedność narodu

O perfidii rozbijającego wspólnotę kłamstwa oraz kłamliwej politycznej poprawności mówił podczas centralnej procesji Bożego Ciała w diecezji warszawsko-praskiej ordynariusz diecezji, abp Henryk Hoser.

Arcybiskup Henryk Hoser

Kłamstwa używa się bardzo świadomie, jest ono perfidne, ubrane często w pozory prawdy. Poprawność polityczna należy jakże często do kłamliwych postaw, które musimy rozpoznać na czas, by jej nie ulegać i za nią nie iść. Tracimy zaufanie między sobą; do tych, którzy występują na scenie publicznej; którzy odgrywają różne sztuki; którzy powodują teatralizację naszego życia i którzy lekceważą prawdę, lekceważą człowieka, jego godność; depczą to, co jest najwyższe i ściągają na bardzo niskie poziomy – przekonywał abp Hoser. Jak zaznaczył, z kłamstwem trzeba walczyć, gdyż jest ono „uderzeniem w jedność narodu”.  
W Boże Ciało arcybiskup przewodniczył centralnej procesji w diecezji warszawsko-praskiej, która wyszła z katedry św. Floriana i św. Michała Archanioła i przeszła ulicami Pragi: al. „Solidarności” – Jagiellońską – ks. I. Kłopotowskiego – J. Sierakowskiego.
Arcybiskup udzielił też wiernym diecezji warszawsko-praskiej i przebywającym na jej terenie gościom dyspensy na spożywanie pokarmów mięsnych na piątek po Bożym Ciele (16 czerwca). (az).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*