Spełniony postulat. Będzie bezpieczniej na Międzyborskiej

Wysepka spowalniająca ruch i utrudniająca parkowanie pojawiła się na ulicy Międzyborskiej, na wysokości skrzyżowania ze Zbaraską.

fot. arch.

Przejście na skrzyżowaniu nie należało dotąd do najbezpieczniejszych. Sytuację pieszych utrudniały parkujące wzdłuż Międzyborskiej samochody. – To naprawdę budziło obawy o bezpieczne przechodzenie przez ulicę – mówi pani Paulina, matka półtorarocznego chłopca. – Idąc w kierunku komendy nie widziałam praktycznie nic. Właśnie przez zaparkowane auta – dodaje. W marcu na ulicy Międzyborskiej została postawiona wysepka z pachołkami, mająca spowolnić ruch uliczny oraz całkowicie uniemożliwia parkowanie. – To bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo. Przecież tutaj w okolicy jest dużo dzieciaków. Niedaleko przy Zbaraskiej są dwie szkoły. Tu aż prosiło się o wypadek. Szczęście, że do niczego strasznego nie doszło – mówi pan Wiesław, emeryt, mieszkaniec Grochowa.
Mieszkańcy okolicy wciąż skarżą się na inny problem – są nim samochody, dość często jeżdżące pod prąd. Ten problem rozwiązać by mogły częstsze policyjne patrole. Wszak do komendy przy Grenadierów daleko nie jest. (maks).

 

Dodaj komentarz