Potrącił nastoletnią rowerzystkę i uciekł. Dziewczyna zmarła

Horror na ulicy Stanisławowskiej w Arynowie, w gminie Mińsk Mazowiecki. Kierujący seatem potrącił 15 letnią rowerzystkę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając dziewczynie pomocy. Nastolatka po przewiezieniu do szpitala zmarła. Sprawca wypadku odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem  śmiertelnym, nieudzielenie pomocy, być może także za jazdę po alkoholu.

35 latek usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca wypadku. fot. policja

Jak informuje policja, na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, który zabrał nastolatkę do szpitala. Po kilku godzinach nastolatka zmarła.  Zaraz po wypadku policja rozpoczęła poszukiwania samochodu. Drogę ucieczki znaczyły między innymi ślady gumy oraz rysy pozostawione przez uszkodzoną samochodową felgę. Trop zawiódł policjantów, w tym komendanta i naczelnika z drogówki do prywatnej posesji w gminie Jakubów, około 20 kilometrów od miejsca, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki. Uciekinierem z miejsca wypadku okazał się 35-letni Jarosław M.   Zanim 35-latka osadzono w policyjnym areszcie, został zbadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki i prokurator. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty karne: kierowania przez niego samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca wypadku. Na wniosek Policji i Prokuratury wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt.

Jak podaje policja, zarzuty w tej sprawie usłyszało jeszcze dwóch mężczyzn, którzy jechali jako pasażerowie w aucie 35-latka. 20-letni Artur U. oraz 22-letni Radosław W. usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy poszkodowanej 15-latce. Grożą im za to kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo jest jeszcze w toku. Jak informuje policja śledczy i funkcjonariusze będą jeszcze ustalać,  czy faktycznie w czasie kiedy doszło do zdarzenia podejrzany prowadził po alkoholu.

(źródło: policja)

Tym autem 35 latek potrącił dziewczynę. fot. policja

 

Dodaj komentarz