Trzaskowski na Facebooku: Nie dajmy się kłamstwom PiS

Ostatnio zalewa nas potop cynicznej propagandy rządzących dotyczący Karty LGBT + i edukacji naszych dzieci. Nie dajmy się oszukiwać i nie dajmy sobą manipulować.

fot. facebook.com

Na czym polega manipulacja PiS? Najpierw wyjęto z kontekstu sformułowania z ekspertyzy WHO o rozwoju dziecka dla specjalistów. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia tłumaczą, w jaki sposób dziecko postrzega swoje ciało zależnie od wieku. Na tej podstawie formułowane są absurdalne zarzuty, że ktoś chce maluchów uczyć masturbacji. To oczywista bzdura.
Naszym celem jest rozmowa – przede wszystkim z nauczycielami i psychologami szkolnymi – tak, aby przekazać im fachowe informacje. Już teraz w programie nauczania są treści dotyczące tolerancji i ksenofobii (dla dzieci w starszych klasach podstawówki). Chcielibyśmy rozszerzyć je o rozmowy dotyczące mowy nienawiści i hejtu internetowego. Tłumaczyć, że w internecie nie ma anonimowości i że cena za dzielenie się intymnością może być olbrzymia. W ten sposób być może uda się chronić dzieciaki przed linczem, ale także przed groźbą pedofilii. Dzieci muszą wiedzieć, jak bronić się przed molestowaniem. Przede wszystkim chodzi nam o ich bezpieczeństwo.

Co do lekcji wychowania seksualnego – przecież już dziś w podstawie programowej w tzw. wychowaniu do życia w rodzinie są wątki związane z seksualnością człowieka. Zapis w deklaracji mówi o dostępności zajęć we wszystkich warszawskich szkołach. W świetle obowiązującego prawa oznacza to lekcje dla chętnych – dodatkowe, nieobowiązkowe i za zgodą rodziców. Jeśli rodzic nie chce, żeby jego dziecko na nie uczęszczało, wystarczy, że nie wyrazi na to zgody. Chciałbym przy tej okazji przypomnieć, że po lekcjach tolerancji, które w warszawskich szkołach przeprowadzono po śmierci Pawła Adamowicza, nie było znaczących protestów rodziców. A tamte lekcje, gdy zapowiadałem ich przeprowadzenie, wywołały głośny sprzeciw dokładnie tych samych środowisk, które dziś uderzają w deklarację LGBT+…

Moim celem po prostu jest ochrona wszystkich, którzy mają inne od większości poglądy, wygląd czy orientację. Moim celem jest to, aby żaden dzieciak nie popełnił samobójstwa w wyniku zaszczucia w szkole. Moim celem jest to, żeby nikt nie był szykanowany albo atakowany w warszawskim autobusie dlatego, że trzyma się z kimś za rękę, albo mówi w innym języku.

Nie dajmy się manipulacjom i kłamstwom PiS. Nie mamy miliardów na telewizję publiczną, ale nasz głos jest mocny. Rozmawiajmy, tłumaczmy, przeciwstawiajmy się brakowi tolerancji, walczmy z hejtem (tak, czasem powstrzymując własną zapalczywość). Zabierzmy się wszyscy do roboty i wspierajmy nauczycieli w ich pracy na rzecz bezpieczeństwa naszych dzieci.
(Przedruk z Facebooka Rafała Trzaskowskiego www.facebook.com/rafal.trzaskowski/ )

Dodaj komentarz