Echa tęczowej deklaracji: Bodnar chwali, HGW krytykuje

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar pochwalił działania Rafała Trzaskowskiego w sprawie karty LGBT+. Dokument skrytykowała za to poprzedniczka Trzaskowskiego, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Była prezydent Warszawy skrytykowała podpisaną przez jej następcę, Rafała Trzaskowskiego kartę LGBT+ fot. Facebook.com

Podczas rozmowy w studio TVN24 była prezydent stolicy stwierdziła: „Przeczytałam standardy WHO, one są takie, że nie wszyscy rodzice się na to zgodzą”. Podkreśliła, że „nie można dopuszczać do jakiejkolwiek dyskryminacji nie tylko ze względu na rasę i wyznanie, ale także orientację seksualną”. Dodała jednak, że takiego dokumentu by nie podpisała.
„Ja uważałam, że nie należy niczego podpisywać z konkretnymi grupami, bo tak samo pewną troską trzeba objąć seniorów, środowiska LGBT czy uchodźców” – tłumaczy Gronkiewicz-Waltz. List pochwalny do Rafała Trzaskowskiego skierował za to Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. „Rzecznik Praw Obywatelskich podkreśla konieczność uzupełnienia podstawy programowej dla wszystkich typów szkół o treści dotyczące praw człowieka i edukacji antydyskryminacyjnej” – czytamy w oświadczeniu RPO. (Łcz, hp)

Dodaj komentarz