Utrudnienia na linii do Dęblina!

Na linii Warszawa – Dęblin występują utrudnienia w ruchu pociągów związane z wydłużeniem prac realizowanych na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe na odcinku Warszawa Falenica – Otwock – informują w komunikacie Koleje Mazowieckie. Nie wiadomo, kiedy utrudnienia się skończą.

fot. By Action Direct – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37185638

Jak czytamy w komunikacie, cześć pociągów na linii Warszawa Otwock nie dojedzie do Otwocka, ale zakończy bieg na stacji Warszawa Falenica. Mniej pociągów wyjedzie  też z Otwocka w kierunku Warszawy. Jak informują Koleje Mazowieckie, pasażerowie na linii Warszawa Dęblin muszą być przygotowani na opóźnienia pociągów, mogące wynieść do 30 minut.

PKP Polskie Linie Kolejowe powołany został specjalny Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem przewoźników kolejowych. Nie wiadomo, kiedy utrudnienia się zakończą.

Koleje Mazowieckie informują, że obowiązuje do odwołania wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów Kolei Mazowieckich oraz SKM Warszawa na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock – Warszawa Zachodnia.

Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie uruchomił awaryjną zastępczą linię autobusową ZS7 na odcinku Warszawa Falenica – Otwock. Kursuje ona trasą: PKP Falenica – Bysławska – Patriotów – Piłsudskiego – Kołłątaja – Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – podał ZTM.

(źródło: ZTM)

Dodaj komentarz