Na policjanta i na prokuratora

Są przestępstwa „na wnuczka”, „na policjanta”. Przestępcy wciąż wykorzystują naiwność sporej części starszych ludzi. Nie inaczej było na  Woli, gdzie przestępca podszyl się pod pokuratora. Oszukał starszego pana na ponad 400 tysięcy złotych! 

fot. policja

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, mężczyzna podający się za policjanta i poinformował go, że jego pieniądze w banku są zagrożone i za chwilę skontaktuje się z nim w tej sprawie prokurator. Po chwili z oszukanym skontaktował się mężczyzna, który poinformował, że jest prokuratorem i Policja wie o grupie, która próbuje nielegalnie przelać jego pieniądze na inne konto. Prosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów bankowych. Pokrzywdzony, przekonany, że ma do czynienia z funkcjonariuszem i prokuratorem, miał wypłacić pieniądze z rachunku bankowego. W ciągu dwóch dni pokrzywdzony przekazał rzekomemu policjantowi pieniądze w łącznej kwocie 410 000 zł. – podaje policja.

Kiedy okazało się, że doszło do oszustwa, do akcji wkroczyli policjanci z wydziału kryminalnego KSP i wolscy policjanci. Zatrzymali Cezarego M., poza granicami Warszawy zatrzymali Cezarego M. i doprowadzili go do komendy przy ul. Żytniej – informuja policjanci.

Śledczy z Woli udowodnili Cezaremu M. związek jeszcze z trzema innymi przestępstwami, gdzie w podobny sposób mężczyzna oszukał dwie inne osoby. Do przekazania pieniędzy doszło na terenie Woli i Mokotowa w styczniu i na początku lutego br. Sprawca wyłudził od pokrzywdzonych pieniądze i biżuterię, jedną z nich próbował kolejny raz oszukać i wyłudzić 20 tysięcy złotych, natomiast dzięki interwencji pracownika banku nie doszło do ich przekazania, sprawca został spłoszony. Mężczyzna w chwili zatrzymania tłumaczył policjantom, że potrzebował pieniędzy na codzienne potrzeby – podaj policja.

Podejrzany usłyszał łącznie cztery zarzuty, usiłowania oszustwa i trzy oszustwa. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz