Przyjdą reprezentanci Polski, odejdzie Odjidja Ofoe? Spekulacje przed sezonem

 

Legia Warszawa po zdobyciu tytułu mistrza Polski szykuje się do eliminacji Ligi Mistrzów. Aby powtórzyć awans sprzed roku kluczowe jest jak najmniejsze osłabienie drużyny. Jednak niemal pewne jest, że odejdą dwaj najlepsi piłkarze – Michał Pazdan i Vadis Odjidja Ofoe. Czy będzie w stanie ktoś ich zastąpić?

Oprawa kibiców Legii przed meczem z Lechią Gdańsk fot. screenshot youtube.com

Vadis Odjidja Ofoe okazał się najlepszym obcokrajowcem, jaki kiedykolwiek biegał po polskich boiskach. Kreował grę środka pola, wprowadzał do gry młodszych zawodników, był playmakerem z prawdziwego zdarzenia. Niestety, mówić o tym będziemy raczej w czasie przeszłym – Belg nie może narzekać na brak ofert, a kwoty, jakie są za niego oferowane robią – jak na polskie warunki – duże wrażenie. Stąd z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy uznać, że Vadisa w kadrze jesienią nie będzie.

Najprawdopodobniej wyjedzie też Michał Pazdan. Podpora defensywy Legii i reprezentacji Polski chce spróbować sił w zagranicznym klubie i w tym roku najpewniej dopnie swego. Brak zarówno Pazdana, jak i Ofoe będzie ogromną wyrwą w drużynie mistrza Polski. A głównym zadaniem stojącym przed skautami klubu jest wyrwę tę załatać.

W obronie od biedy można rotować składem, jest wszechstronny Artur Jędrzejczyk – w klubie prawy obrońca, w reprezentacji gra na lewej stronie, a w swojej karierze grał też udanie jako stoper. Czy to on zastąpi Pazdana? Czas pokaże.

Niedawno media informowały też o tym, że na Łazienkowską ma trafić dwóch reprezentantów Polski – Krzysztof Mączyński z Wisły Kraków i Rafał Wolski z Lechii Gdańsk. Wolski jest kibicom z Łazienkowskiej doskonale znany – był w akademii, grał przez lata w zespole Legii, stąd trafił do reprezentacji Polski. Po nieudanych zagranicznych wojażach piłkarz odbudował się w Gdańsku, a świetną grą zwrócił uwagę selekcjonera Adama Nawałki, który powołał Wolskiego do reprezentacji Polski.

Etatowym reprezentantem jest za to Mączyński. Ten najbardziej chyba niedoceniany kadrowicz Nawałki w meczu z Rumunią pokazał, że ma papiery na naprawdę bardzo dobrą grę. W środku pola w Legii na pewno nie będzie osłabieniem. Czy jednak Wolski i Mączyński są w stanie załatać dziurę po Ofoe? Nie wiadomo, podobnie jak nie wiadomo, czy obaj reprezentanci faktycznie trafią na Łazienkowską.

Wiemy za to, że w drużynie Jacka Magiery znajdzie się kolejny reprezentant, tym razem młodzieżówki, Jarosław Niezgoda. Piłkarz był na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów, który spadł z ligi. Sam Niezgoda należał jednak do jaśniejszych punktów zespołu, na Łazienkowskiej może być opcją na środkowego napastnika, którego Legia potrzebuje jak tlenu.

(Telegraf24)

Dodaj komentarz