Legia szlifuje formę w Portugalii. Będą istotne zmiany w kadrze

Stało się – Michał Pazdan opuszcza drużynę z Warszawy. Obrońca będzie teraz zawodnikiem tureckiego SK Ankaragucu. Wcześniej do Śląska Wrocław odszedł Krzysztof Mączyński. Reszta kadry Legii trenuje i rozgrywa sparingi podczas zgrupowania w Portugalii.

fot. jarmoluk/pixbay zdj. ilustracyjne

Start rozgrywek Ekstraklasy – po zimowej przerwie – zaplanowany jest na drugi weekend lutego, a piłkarze Legii Warszawa rozegrają pierwsze w tym roku spotkanie o punkty na wyjeździe. Pojadą do Płocka zmierzyć się z tamtejszą Wisłą (niedziela, 10 lutego, godzina 18.00).
Pozostały więc jeszcze niemal dwa tygodnie na szlifowanie formy. Obecnie Legia przebywa na zgrupowaniu w Portugalii. W zeszłym tygodniu piłkarze z Łazienkowskiej rozegrali spotkanie kontrolne z drugoligowym C.D. Mafra i wygrali 2:1 (bramki dla Legii strzelili William Remy i Carlitos).
W sobotę przeciwnik był znacznie trudniejszy, bo 13. drużyna portugalskiej ekstraklasy Vitoria Setubal. Ponownie mistrz Polski wyszedł zwycięsko. Jedyną bramkę w meczu strzelił Kasper Hamalainen.
„Spotkaliśmy się z dobrym zespołem, który lubi grać w piłkę i zespołem, który jest bardzo fizyczny, dlatego my również musieliśmy grać w ten sposób. Udało nam się stworzyć parę akcji kombinacyjnych oraz groźnych sytuacji” – mówił serwisowi Legia.com strzelec bramki.
Hamalainen chwalił też atmosferę w szatni i zdradził, że nikt nie narzeka na zdrowie.
„Zarówno podczas tego, jak i poprzedniego obozu przygotowawczego stworzyliśmy doskonałą atmosferę. Oczywiście, pracowaliśmy bardzo ciężko. Na szczęście póki co obyło się bez poważniejszych kontuzji, a to bardzo ważne. To miłe, że każdy z nas gra. Chcemy pracować ciężko podczas treningów oraz meczów do samego końca zgrupowania” – zapewniał.
A zgranie zespołu na pewno będzie potrzebne, bo doszło do sporych roszad w kadrze Legii.
Dopinane są ostatnie formalności transferu kluczowego zawodnika mistrza Polski i reprezentacyjnego obrońcy Michała Pazdana. Jego odejście nie jest zaskoczeniem, bo od dawna był przymierzany do zagranicznego wyjazdu. Teraz to się stało. Pazdan najprawdopodobniej przejdzie do SK Ankaragucu, czyli drużyny tureckiej Super Lig.
Szczegóły kontraktu są ustalone, pozostały jeszcze testy medyczne, na które Pazdan pojechał. Jeśli dadzą pozytywny wynik, to nic nie będzie stało na przeszkodzie do sfinalizowania transferu.
Wcześniej Legię pożegnał Krzysztof Mączyński, który nie zdobył uznania u trenera Sa Pinto. Rozegrał zaledwie dwa spotkania, został przesunięty do rezerw, niedawno klub rozwiązał z nim kontrakt. Mączyński przeszedł do Śląska Wrocław.
Są też wzmocnienia. Do Legii dołączył portugalski pomocnik Salvador Agra, który przebywa z zespołem na zgrupowaniu.
„Pierwsze wrażenia są naprawdę dobre. Wszyscy piłkarze spełniają polecenia trenera i wspólnie pracujemy, by zrealizować nasze cele:” – mówił serwisowi Legia.com. – „Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj jestem. Inni zawodnicy mi pomagają w jeszcze szybszej integracji z zespołem.
Po 20. kolejkach liderem Ekstraklasy jest Lechia Gdańsk, a drugie miejsce zajmuje Legia. Różnica jest nieznaczna, bo zaledwie trzy punkty. Mamy nadzieję, że zostanie szybko zniwelowana, a na koniec sezonu tytuł mistrza Polski pozostanie na Łazienkowskiej.

Łucja Czechowska

Dodaj komentarz