Ludzie modlili się w świątyniach. A ta para ich okradała

Perfidia przestępców nie zna granic. Aż 28 osób zostało okradzionych podczas mszy świętych w śródmiejskich kościołach. Mężczyzna i kobieta, którzy dopuścili się kradzieży zostali zatrzymani. Grozi im do pięciu lat więzienia.

fot. policja

Jak podaje policja, zatrzymani wykorzystywali moment zadumy i modlitwy swoich ofiar, kradnąc wtedy pozostawione bez opieki torebki. W ostatnim czasie do jednostki policji przy ulicy Wilczej 21 zgłosiło się w sumie 28 osób pokrzywdzonych osób, które swoje straty oszacowało na ponad 26 000 złotych – podaje Komenda Stołeczna Policji.

Łupem złodziei padło wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co można było później łatwo oraz szybko sprzedać, a za pomocą kart płatniczych realizowane były zakupy w różnych sklepach. To między innymi dzięki analizie nagrań z kamer sklepowych kryminalni trafnie wytypowali sprawców tych przestępstw. Mężczyzna i kobieta usłyszeli już zarzuty. Za kradzieże, których się dopuścili grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

(źródło: policja)

 

Dodaj komentarz