Politycy zszokowani zamachem. Komentarze Andrzeja Dudy, Rafała Trzaskowskiego

Świat polityki w szoku po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Politycy z różnych stron sceny politycznej potępili bestialski atak na samorządowca. 

Zamach na prezydenta Gdańska przynajmniej na chwilę zjednoczył polityków z różnych stron sceny politycznej. Jednoznacznie potępili go premier Mateusz Morawiecki, czy minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński z PiS, a także politycy PO. Z kolei prezydent RP Andrzej Duda zapewnił, że modli się o powrót do zdrowia Pawła Adamowicza:

„Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak – mam nadzieję -wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił” – napisał Andrzej  Duda na Twitterze.

Kilka godzin później prezydent podał informacje o stanie zdrowia prezydenta Gdańska.

„Otrzymałem informację, że Lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja ale stan nadal jest bardzo trudny. Kto może, proszę o wsparcie dla Niego dobrą myślą, kto może modlitwą. Tyle możemy” – czytamy.

Wstrząśnięty atakiem jest też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „Taki wspaniały dzień. W studiu WOŚP wśród nas same uśmiechy i nagle szok. Nie ma słów. Myślami jestem z Pawłem i jego najbliższymi”.

Do tragedii doszło w niedzielę wieczorem, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. W czasie odliczania „Światełka do Nieba” na scenę, na której przebywał między innymi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wtargnął 27-letni mężczyzna. Ugodził ostrym narzędziem prezydenta. Stan samorządowca jest krytyczny. Sprawca został zatrzymany. To 27 letni Stefan W., karany już za napaści.

(Telegraf24)

 

Dodaj komentarz