Do nich należeć będzie 2019 rok? Siatkarska potęga rodzi się w stolicy

Po latach dominacji prowincjonalnych klubów, wielką siatkówkę można podziwiać w stolicy. W składzie ONICO Warszawa pojawił się bowiem mistrz świata, MVP ostatniego mundialu, gwiazda reprezentacji Polski Bartosz Kurek. To nie koniec wzmocnień!

fot. By Tenisista97, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7297803

Były wybitny zawodnik a potem selekcjoner polskiej kadry Stephane Antiga na ławce trenerskiej, a na parkiecie takie gwiazdy, jak Bartosz Kurek, najlepszy siatkarz świata w ubiegłym roku, czy gwiazda młodzieżowych mistrzostw Europy sprzed lat Nikolaj Penczew. Obaj siatkarze do drużyny trafili w grudniu. To największe atuty ONICO Warszawa. Jednak i przed przyjściem Kurka i Panczewa klub z Warszawy był rewelacją rozgrywek Plus Ligi. W ostatnich tygodniach na rozkładzie stołeczni siatkarze mają ekipy z Olsztyna, Gdańska, Katowic i Lubina – ze wszystkimi 3:1.
A niedawny mecz z drużyną z Warmii i Mazur przyciągnął do Hali Torwaru tłumy kibiców. W składzie ONICO po raz pierwszy pojawił się mistrz świata Bartosz Kurek. Ten transfer był przeprowadzony w „trybie awaryjnym”.
Najlepszy zawodnik wrześniowego mundialu grał bowiem z Szczecinie, ale w tamtejszym klubie pojawiły się ogromne problemy finansowe i Kurek rozwiązał kontrakt (ostatecznie ekipę ze Szczecina wycofano z rozgrywek).
Po krótkich negocjacjach Kurek podpisał umowę z ONICO, już w pierwszym meczu potwierdził swoją wartość.
Wydaje się, że ostatnie wzmocnienia sprawią, że w stolicy rodzi się prawdziwa siatkarska potęga. (ŁCz).

 

Dodaj komentarz