Sportowe wydarzenie minionego roku: w stolicy gra siatkarz roku

Bartosz Kurek, niekwestionowana gwiazda światowej siatkówki od grudnia reprezentuje barwy Onico Warszawa. Jego przyjście to – naszym zdaniem – sportowe wydarzenie nr jeden w stolicy. 

 

fot. Katarzyna M. Kozłowska from Łódź, Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Bartosz Kurek niedawno świętował 30-tkę (urodzony 29 września 1988 r. w Wałbrzychu), ale pomimo „dojrzałego” wieku (jak dla sportowca), to właśnie teraz odnosi największe sukcesy w karierze.
Podczas ostatnich mistrzostw świata rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech, nie tylko zdobył z drużyną złoty medal, ale został uznany MVP mundialu. Co jednak najważniejsze – Europejska Konfederacja Siatkówki wybrała Kurka najlepszym siatkarzem roku
A przecież cztery lata temu znalazł się poza składem reprezentacji Polski grającej na mistrzostwach. Kurek do dziś daje do zrozumienia, że tamta decyzja trenera mocno go rozczarowała. Ale i zmotywowała.
Pierwsze kroki obecny czołowy siatkarz świata stawiał z klubie z Nysy, później przeszedł do Kędzierzyna Koźla, ale najbardziej kojarzony jest ze Skrą Bełchatów, w której święci największe sukcesy w klubowych rozgrywkach. Próbował sił w rosyjskiej lidze, grał też we Włoszech, ale niedawno wrócił do Polski. I obecnie jest największą gwiazdą ONICO Warszawa. (ŁCz.).

 

Dodaj komentarz