Duże zmiany w rozkładach jazdy. Nowy rozkład obowiązuje do września

Od wczoraj, czyli od niedzieli, 11 czerwca br. na okres wakacji letnich obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. W tym roku, przez prace torowe prowadzone na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego oraz kilku innych, ważnych w skali kraju liniach, szczególnie istotne zmiany czekają pasażerów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

`Pasażeró SKM i KM czekają spore zmiany – informuje ZTM. fot. ZTM

Jak czytamy w komunikacie ZTM, nowy rozkład będzie obowiązywał do 2 września. Co więcej, spodziewać się możemy, że w trakcie prac następowa będą kolejne zmiany godzin i nieregularność kursowania, w postaci braku równych odstępów czasowych pomiędzy poszczególnymi pociągami lub ich wydłużone postoje na wybranych stacjach. Dlatego też ZTM informuje, że aby uniknąć przykrych niespodzianek  konieczne będzie szczegółowe sprawdzanie rozkładu jazdy na każdy konkretny dzień. Ogólnie rzecz biorąc zmiany wyglądają następująco:

SKM S1

W dalszym ciągu z powodu prac przy przebudowie przejść podziemnych, zamknięty będzie jeden tor dalekobieżny na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Część pociągów dalekobieżnych będzie kursowała po torach podmiejskich, co spowoduje utrudnienia w ruchu linii S1 na całej trasie. W związku z tym, wybrane SKM S1 będą miały wydłużone postoje na stacjach Warszawa Zachodnia lub Warszawa Wschodnia.

Od 26 czerwca do 2 lipca na stacji Warszawa Wawer będą prowadzone prace, które spowodują kilkuminutowe wydłużenie czasu przejazdu pociągów SKM i KM między Warszawą i Otwockiem- informuje ZTM.

SKM S2

Od 12 do 18 sierpnia wymieniane będą rozjazdy na stacji Warszawa Rembertów. W tym czasie pociągi pomiędzy Sulejówkiem Miłosną a Rembertowem będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. Spowoduje to znaczne ograniczenie liczby pociągów SKM i KM na tym odcinku i konieczność wprowadzenia komunikacji zastępczej. Jak zapowiada ZTM, szczegóły zmian zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

SKM S3 i S9

Z powodu zmian w rozkładzie jazdy pociągów dalekobieżnych,część SKM S3 będzie miała zmienia godziny kursowania, a niektóre będą mieć wydłużone postoje na stacji Warszawa Wschodnia. Jak podaje ZTM, część pociągów SKM S3 i RL („lotniskowych” Kolei Mazowieckich) będzie kursowała po podmiejskiej linii średnicowej, przez Warszawę Śródmieście, z zatrzymaniem na każdym przystanku.

Od 24 czerwca do 24 lipca z powodu prowadzonych prac przy sieci trakcyjnej, w godz. 9.15 – 14.15 nie będą kursowały pociągi SKM S3 i S9 na odcinku Legionowo – Wieliszew (do 4 lipca na odcinku Legionowo – Wieliszew, a od 5 lipca na odcinku Legionowo Piaski – Wieliszew). W związku z tym, SKM S3 i S9 będą w tych dniach, we wskazanych godzinach kursowały w skróconych relacjach – odpowiednio do/z Legionowa oraz Legionowa Piaski. Na odcinkach wyłączonych z ruchu będzie zapewniona komunikacja zastępcza.

Na linii S9, ze względu na prace prowadzone na moście kolejowym nad Wisłą i jego ograniczoną przepustowość, nadal wybrane kursy będą obsługiwane w relacji do/z przystanku Warszawa ZOO.

 

Zmiany dotkną też Koleje Mazowieckie, i tak:

LINIA SOCHACZEWSKA

Z powodu prac przy przebudowie przejścia podziemnego na stacji Warszawa Włochy, wszystkie pociągi (w tym również dalekobieżne) na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. W związku z tym, część pociągów KM pomiędzy Ożarowem Mazowieckim a Warszawą Zachodnią będzie kursowała trasą objazdową przez Odolany, z pominięciem przystanków: Gołąbki, Ursus Północny, Włochy.

LINIA WOŁOMIŃSKA

Z powodu prac prowadzonych na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka, od 8 do 23 lipca pociągi będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. Z tego powodu liczba połączeń KM na linii wołomińskiej będzie w tym okresie znacząco ograniczona.

LINIA RADOMSKA

Utrudnienia pomiędzy Warszawą Okęcie i Czachówkiem Południowym potrwają do 30 czerwca. Od 1 lipca pociągi na tym odcinku będą już kursowały po obydwu torach, dzięki czemu znacząco zwiększy się liczba pociągów KM obsługujących tę linię.

Jak przypomina ZTM,  specjalne zasady honorowania biletów ZTM i KM, związane z modernizacją linii radomskiej obowiązują do 30 czerwca br. Od 1 lipca na odcinku Warszawa Służewiec – Zalesie Górne będą obowiązywały standardowe zasady Wspólnego Biletu (honorowanie biletów okresowych ZTM w 1 i 2 strefie od dobowego „wzwyż”).

(źródło: ZTM)

 

Dodaj komentarz