Tygodnik „Wprost”: Gronkiewicz-Waltz na senatora

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że po kompromitacji związanej z aferą reprywatyzacyjną prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przejdzie na polityczną emeryturę. Jak się okazuje, zakończenie kadencji w stołecznym ratuszu nie oznacza końca jej politycznej kariery. 

fot. facebook.com Gronkiewiczz-Waltz

Jak donosi tygodnik „Wprost”, Hanna Gronkiewicz-Waltz otrzymała propozycję startu do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej. Propozycję miał jej złożyć sam przewodniczący ugrupowania, Grzegorz Schetyna.

Gronkiewicz-Waltz prezydentem stolicy była przez dwanaście lat, od 2006 do 2018 roku. Zwolennicy chwalili jej prezydenturę za rozmach inwestycyjny – budowę nowej linii metra, bulwary, system rowerów miejskich. Krytycy podnosili psucie –  w ich ocenie – zabytkowej tkanki miasta, niszczenie kupców, politykę historyczną zezalającą na gloryfikowanie komuny, W 2013 roku organizowane było referendum w sprawie odwołania prezydent – niewiele zabrakło, by było ważne.

Po wybuchu afery reprywatyzacyjnej krytycy zarzucili HGW, że ponosi odpowiedzialność polityczną za aferę, poprzez nieodpowiedni nadzór nad podległymi jej urzędnikami. Gronkiewicz-Waltz zrezygnowała z ubiegania się o reelekcję, prezydentem miasta został jej partyjny kolega, Rafał Trzaskowski. Teraz, wg doniesień „Wprost” Gronkiewicz-Waltz ma być kandydatem do Senatu.

(az, źródło: „Wprost”)

Dodaj komentarz