Tysiące sztuk podróbek. Za 40 milionów złotych

Podrabianą odzież i podróbki znanych światowych marek odkryli  w okolicach Piaseczna funkcjonariusze LUCS w Białej Podlaskiej oraz Wy-działu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wołominie.

fot. IAS Lublin

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze ustalili, że na prywatnej posesji w powiecie piaseczyńskim mogą znajdować się magazyny z podróbkami odzieży i kosmetyków. Mundurowi weszli do jednej z hal magazynowych, zatrzymując na gorącym uczynku dwie osoby, które akurat sortowały i przygotowywały do wprowadzenia do obrotu kosmetyki z pod-robionymi znakami towarowymi światowych firm – podaje policja.

W kolejnej przeszukanej hali magazynowej, a także w miejscu zamieszkania zatrzymanych osób (powiat pruszkowski) oraz w samochodzie służącym do przewozu towarów funkcjonariusze KAS i policji znaleźli kolejne hurtowe ilości podróbek, które miały trafić do sprzedaży – informują policjanci.
Mundurowi zarekwirowali w sumie blisko 65 tysięcy podrabianych perfum i wód toaletowych oraz prawie 2 tysiące sztuk odzieży (w tym: koszule, bluzy, spodnie, t-shirty oraz buty), a także 370 paczek papierosów.
Zatrzymano dwie osoby. Usłyszały one zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu wyrobów kosmetycznych oraz odzieżowych z podrobionymi zna-kami towarowymi, za co może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a także zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Na poczet kary grzywny funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 12 tys. złotych – donosi policja.
Postępowanie przygotowawcze w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie – informuje KSP.
(źródło: Policja, IAS Lublin)

 

Dodaj komentarz