Józefów: Rajd pirata powstrzymany dzięki meiszkańcom

Ten rajd mógł zakończyć się tragicznie. 19-letni kierowca mercedesa pędził ulicami Owocka i Józefowa, kierował się w  kierunku Warszawy. Mieszkańcy zaniepokojeni niebezpiecznymi manewrami kierowcy wezwali policję. Pirat został zatrzymany. 

fot. policja

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, po godzinie 23 w Otwocku mieszkańców zaniepokoiły niebezpieczne manewry osobowego mercedesa, który miał jeździć, łamiąc ograniczenia prędkości, na odcinku od ulicy Wawerskiej w Otwocku do ulicy Piłsudskiego w Józefowie.

Dyżurny skierował w ten rejon policyjną załogę drogówki w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem. Policjanci byli przygotowani na sprawdzenie, czy faktycznie kierowca mercedesa niebezpiecznie „szarżuje” po otwockich ulicach.

Funkcjonariusze patrolując miasto, zauważyli mercedesa, który jechał ulicą Kołłątaja, następnie ruszył w kierunku Józefowa i dalej w kierunku Warszawy. Na ulicy Sikorskiego w Józefowie mercedes zaczął przyspieszać i oddalać się – relacjonuje policja. Jak się okazało, mercedes jechał 169 km/h. Policjanci interweniowali, a następnie dali kierowcy sygnał, aby ten zatrzymał się do kontroli. Kierowca w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym straci prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące – -informuje policja.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz