Naczelnik Urzędu Skarbowego i poborca podatkowy w rękach CBA

Warszawscy agenci CBA zatrzymali Naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika skarbowego z tego samego urzędu. Jeden z nich w restauracji pod Ostrowią wziął 150 tys. zł w gotówce -poinformował rzecznik CBA, Piotr Kaczorek. 

fot. cba

Jak czytamy w komunikacie, funkcjonariusze CBA wkroczyli do akcji po tym, jak naczelnik i poborca skarbowy spotkali się w urzędzie. Po chwili byli już w rękach agentów Biura. Zostali zatrzymani w swoim urzędzie. Mężczyźni nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA.

Jak ustalili prowadzący sprawę i operację agenci CBA, za te pieniądze miała być znacznie zmniejszona wysoka kara finansowa (domiar skarbowy) nałożona na przedsiębiorcę. Ale to jeszcze nie wszystko co za łapówkę oferowali urzędnicy – mając wiedzę, że przewinienia skarbowe biznesmena mogą być większe, oferowali roztoczenie nad jego interesem swoistego parasola ochronnego  podaje rzecznik CBA.

Zgromadzone materiały trafią teraz do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty korupcyjne. Czynności trwają, badane będą kolejne wątki  czytamy w komunikacie.

(inf. pras. cba.gov.pl)

Dodaj komentarz