Przyszły zastępca Trzaskowskiego zapowiada spotkanie z Jakim. I mówi, że Komisja Weryfikacyjna była potrzebna

Komisja reprywatyzacyjna była potrzebna, bo uchyliła wiele nienależnych zwrotów. Konieczne jest spotkanie z Patrykiem Jakim i rozmowa o przyszłości komisji. A także dyskusja o tym, co zrobić z problemem reprywatyzacji – mówił w Radiu Plus Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej, kandydat na wiceprezydenta Warszawy z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Paweł Rabiej, fot. Adrian Grycuk By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47119967

Rabiej w rozmowie z Jackiem Prusinowskim potwierdził, że ustalenia z kampanii wyborczej są aktualne i jest kandydatem na wiceprezydenta Warszawy. Zdaniem polityka jednym z obszarów, który najprawdopodobniej będzie nadzorować, stanie się reprywatyzacja. – Ja będę chciał po pierwsze porozmawiać o tym z prezydentem już po zaprzysiężeniu jak chcielibyśmy dążyć do wyprostowania spraw z reprywatyzacją (…) chcę porozmawiać także z Patrykiem Jakim o przyszłości komisji w ogóle (…) uważam, że komisja była potrzebna, że ma spory dorobek, ten dorobek trzeba docenić, bo cofnęła wiele błędnych decyzji reprywatyzacyjnych. Jest kwestia odszkodowań i zadośćuczynień. Trzeba iść do przodu i znaleźć najlepszy sposób żeby te sprawy prawnie pozałatwiać – przekonywał Paweł Rabiej w Radiu Plus. Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej miał być kandydatem na prezydenta Warszawy, jednak po powstaniu Koalicji Obywatelskiej, w skład której weszły PO i Nowoczesna, wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy został Rafał Trzaskowski, który wybory prezydenta stolicy wygrał w pierwszej turze. W myśl ustaleń koalicyjnych wiceprezydentem zostanie Paweł Rabiej.
(źródło: Radio Plus)

 

Dodaj komentarz