Pożar przy Kobielskiej. Poszkodowanych 15 osób

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy budynku przy  Kobielskiej 88/92 w Warszawie. Doszło tam do pożaru. Jak podaje Urząd Dzielnicy, jego prawdopodobną przyczyną było rozszczelnienie butli z gazem w lokalu na drugim piętrze. Butla nie eksplodowała, a strażacy wynieśli ją z pożaru całą.

fot. mat. pras. Urząd Dzielnicy Praga Poludnie

Na miejscu pracowało 5 jednostek straży pożarnej, kilka karetek pogotowia, inspektor nadzoru budowlanego, straż miejska i policja. Byli tez radny Michał Wieremiejczyk, urzędnicy odpowiedzialni w dzielnicy za zarządzanie kryzysowe, pracownicy Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami i Ośrodka Pomocy Społecznej dla dzielnicy Praga-Poludnie.

W wyniku pożaru poszkodowanych zostało 15 osób. Na miejscu zdarzenia pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy 7 osobom, natomiast 8 osób przewieziono do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań lekarskich. Starsza kobieta ze spalonego mieszkania (lat 66) była w stanie ciężkim, ale rano jej stan lekarze ze szpitala na Szaserów uznali za stabilny. Ze względu na poparzenia utrzymywana jest w stanie śpiączki farmakologicznej, informuje Urząd Dzielnicy.
Mieszkańcy zalanych lokali otrzymali ofertę pomocy od Urzędu dzielnicy. Jedna z pań skorzystała z niej, po powrocie ze szpitala zabrała z mieszkania najpotrzebniejsze rzeczy i przebywa w hotelu na Ochocie, gdzie doczeka remontu mieszkania. Druga pani przebywa u syna.
Dzisiaj na miejscu zdarzenia pojawiła się komisja ZGN. Inspektorzy nadzoru budowlanego, sanitarnego i elektrycznego ocenili pozytywnie stan budynku. Nie stwierdzono naruszenia konstrukcji. W budynku jest już prąd – podał Urząd Dzielnicy.

(Urząd Dzielnicy Praga  Południe)

Dodaj komentarz