BIAŁOŁĘKA: Ruszył remont ulicy Czołowej

Ulica Czołowa – jedna z najbardziej zniszczonych ulic Białołęki doczekała się remontu. Prace już trwają, skończyć się mają w grudniu – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

fot. ZDM

Ulica Czołowa to przedłużenie ulicy Marywilskiej, biegnie wzdłuż torów kolejowych i oddziela Białołękę Dworską od Henrykowa – przypomina ZDM. Asfaltowa jednojezdniowa i dwukierunkowa droga ma bardzo zniszczoną jezdnię i betonowy chodnik o szerokości raptem 1 metra. Jak podaje ZDM, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku od ul. Bohaterów do ul. Zyndrama z Maszkowic. Inwestycja obejmie również wymianę krawężników i nawierzchni zjazdów na posesje – czytamy w komunikacie.
Jak podaje ZDM wyremontowany zostanie też chodnik – położone mają być równe płyty chodnikowe, a szerokość samego chodnika ma wynosić nie jeden, jak do tej pory, ale dwa metry. Prace już trwają. Jak podaje ZDM, w tej chwili wykonywane są prace brukarskie. W kolejnym etapie, w któryś z najbliższych weekendów wykonane mają być prace remontujące nawierzchnię jezdni. Remont ma się zakończyć w grudniu – zapewnia Zarząd Dróg Miejskich.

(źródło: ZDM)

Dodaj komentarz