Rozbita kolejna grupa oszukujących „na wnuczka” i „na policjanta”

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz funkcjonariusze ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali w sumie 6 osób podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta” oraz usiłowanie dokonania takiego oszustwa, informuje Komenda Stołeczna Policji.

pixabay.com; / PhotoMIX-Company

Pierwsze 4 osoby tzw. odbieraki, wpadły w zasadzkę na gorącym uczynku przestępstwa w chwili, kiedy podając się za policjanta próbowały odebrać od pokrzywdzonej koperty z pieniędzmi. Kobieta na polecenie oszustów, którzy pod pretekstem rzekomo prowadzonej akcji wymierzonej w przestępców zadzwonili do jej mieszkania poszła do trzech banków, w których ze swoich kont wypłaciła w sumie ponad 53 tysiące złotych – informuje policja.

Na czas akcji gotówka miała trafić do depozytu, a po wszystkim zostać zwrócona. Miało to zapobiec stracie pieniędzy przez niedoszłą ofiarę i pomóc w zatrzymaniu oszustów. Zmanipulowana 72-latka udała się we wskazane miejsce, aby przekazać oszczędności życia fałszywym, jak się później okazało policjantom. Jak podaje KSP, już następnego dnia policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby zamieszane w to i inne tego typu przestępstwa, do których doszło w ostatnim czasie na terenie innych warszawskich dzielnic. To także jeden „odbierak” i jeden „werbownik”  – podaje policja.

(źródło: policja)

Dodaj komentarz